Prace wykończeniowe

Wykończenie domu od stanu surowego po stan „pod klucz” wymaga przemyślanego planu działań. Pewnych czynności nie można wykonać przed innymi, inne z kolei wykonane na zbyt wczesnym etapie, mogą potem wymagać poprawek. Dlatego na początku prac wykończeniowych należy ustalić ich kolejność.

Pierwszym etapem jest montaż instalacji. Wykonujemy je w następującej kolejności:

– instalacja wodno-kanalizacja;

– ewentualny montaż odkurzacza centralnego;

– instalacja elektryczna;

– instalacja gazowa;

– instalacja wentylacyjna;

– instalacja CO;

– instalacje elektroniczne: alarmy, komputerowe;

– ogrzewanie podłogowe.

Następnym etapem jest wykonanie podłóg na surowo (wylewki) oraz tynkowanie sufitów oraz ścian. Potem można przejść do tzw. zabudowy lekkiej, czyli konstruowania ewentualnych sufitów podwieszanych oraz ścianek działowych.

Przed finalnym wykończeniem ścian i podłóg należy je odpowiednio przygotować. To na tym etapie wykonujemy szpachlowanie lub gruntowanie podłoża.

Po przygotowaniu ścian i podłóg można przystąpić do ich finalnego wykańczania: kładzenia parkietów, glazurowania, malowania ścian, tapetowania.

Prace wykończeniowe będą różnić się w zależności od projektu domu, typu wybranych materiałów, powierzchni. Inwestor przystępujący do wykańczania swego domu staje przed nie lada wyzwaniem: musi ustalić harmonogram prac uwzględniając kolejność czynności, dostępność specjalistów oraz specyfikę prac tak, by działania ekip ze sobą nie kolidowały. Dobrze opracowany harmonogram, pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów oraz gwarantuje oszczędność czasu. Dlatego warto zwrócić się do nas o pomoc. Nie tylko pomożemy Ci stworzyć plan działań, ale także polecimy Ci sprawdzone ekipy, które kompleksowo wykonają wszelkie prace wykończeniowe.

painting-black-paint-roller

Zobacz także

OGRÓD
OGRÓD

Masz pytania ?

Kliknij poniżej by otrzymać więcej informacji.

pamiętaj o

Kontakt

Napisz do nas.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt

Start typing and press Enter to search